Середа, 17.10.2018, 16:15
Вітаю Вас Гість | RSS

Візитка школи
Візитка Казанківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1
Наше опитування
Які предмети тобі подобаються найбільше?
Всього відповідей: 315
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
Альона_Василiвна
Головна » 2016 » Червень » 6 » Звіт з виховної роботи Казанківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1 за 2015-2016 навчальний рік
17:54
Звіт з виховної роботи Казанківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1 за 2015-2016 навчальний рік

Входження України в європейський освітній простір, розбудова національної системи освіти породжують певні зміни в концептуальних підходах та парадигмі освіти й виховання учнів на сучасному етапі.

У зв’язку з політичною та економічною ситуацією в нашій країні, 2015-2016  навчальний рік став особливим для школи. В сучасних важких і болісних ситуаціях, викликів і загроз, та водночас значних перспектив розвитку, важливих змін у політиці, економіці, соціальній сфері пріоритетним завданням є визначення нової стратегії виховання.

Сьогодні ми розглядаємо стратегію виховання як багатокомпонентну та багатовекторну систему, яка є основою формування особистості школяра та значною мірою впливає на розвиток України в цілому. Саме країна та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення власної долі, долі своєї держави, подальших глобальних змін на планеті.

Пріоритетним напрямом виховання у 2015-2016 навчальному році                  стало  формування в учнів ціннісного ставлення до суспільства та держави, які проявляються в таких якостях: самосвідомість, національна свідомість, патріотизм, правосвідомість, політична культура тощо. А стрижнем виховного процесу є національно – патріотичне та громадянське спрямування.

Колектив школи керувався головним завданням  – виховати морально здорову, духовно багату, різнобічно розвинуту людину, яка поважає й любить рідну землю, культуру свого народу; громадянина правової держави, який знатиме й поважатиме закони, любитиме Україну, орієнтуватиметься в сучасному політичному житті й буде готовий працювати заради процвітання своєї Миколаївщини – Батьківщини.

Вся виховна робота проводилась згідно річного плану роботи школи та планів класних керівників і підпорядковувались проблемі формування особистості учня на основі його творчих здібностей та впровадження у навчально-виховний процес основних орієнтирів виховання.

Протягом  2015-2016 навчального року у виховній роботі школи підвищено рівень національного, патріотичного виховання тапревентивної роботи.

23 серпня 2015 року колектив учнів 9-11 класів та вчителів школи взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Державного Прапора України біля будівлі РДА. Старшокласники йшли до національного стяга, аби урочисто підняти його, з гордо піднятими головами, розуміючи, яка честь довірена їм – шістнадцятирічному юнацтву. Кожен крок, кожен рух під час безсмертних слів – «Ще не вмерли в Україні...» був виконаний ними з надзвичайною старанністю, з розумінням, наскільки відповідальною була доручена місія. Всі, хто був присутній на урочистостях, як один, співали Державний Гімн, тримаючи праву руку біля самого серця.

Темою Першого уроку 2015 - 2016 навчального року  у школі  стала  «Україна – єдина країна». Метою - формування в учнів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави.

Під час уроку у 1-11 класах класними керівниками були реалізовані такі завдання:

 • ознайомлення учнів з основними історичними подіями становлення державності України;
 • формування відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу;
 • формування готовність служити Батьківщині своєю працею та стати                     на захист державних інтересів країни;
 • виховання поваги до державних символів, шанобливе ставлення                       до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну.

Форми і методи проведення Першого уроку були різноманітними і стали творчим доробком кожного класного керівника, обиралися вони з урахуванням вікових та психологічних особливостей учнів.

Основний зміст Першого уроку у 1-11 класах був спрямований на утвердження єдності України, нероздільності її території та народу, що її населяє.

Класні керівники 1-11 класів акцентували  увагу на тому, що патріотизм – це звичайний стан повсякденного життя людини, який виявляється не тільки під час надзвичайних ситуацій, а і у прагненні жити в Україні, розумінні необхідності дотримання конституційних та правових норм, володінням державною мовою, шанобливим ставлення до історії, культури та традицій українського народу.

З метою формування основних понять про народ, націю, суспільство, державу, активної громадянської позиції та відповідальності за долю рідного міста, України; виховання почуття єдності власної долі з долею Батьківщини в школі проведено:

 • Тиждень українського козацтва (з 12 по 16 жовтня 2015 року), в рамках якого відбулося ряд цікавих заходів, зокрема:
 • класні тематичні години:

- «Іменем війська запорізького»;

- «Лицарський дух козаків»;

- «Володарі гетьманської булави»

 • фестиваль «Козацький гарт», присвячений 365 річниці створення Української козацької республіки;
 • спортивне  свято  «З козаків візьмемо приклад»  (1-4 класи) ;
 • конкурс малюнків «Край мій неозорий»  (5-7 класи);
 • усний журнал з використанням мультимедійних технологій  «Україна від козацьких часів до сьогодення» (10 -11 клас).

Протягом  жовтня-грудня 2015 року було продовжено виконання заходів щодо реалізації Всеукраїнської акції «Пам’ятати. Відродити. Зберегти.», з метою  сприяння соціальному становленню та розвитку молоді, виховання у молодих громадян поваги до національних  історичних  і культурних цінностей та реалізації молодіжних ініціатив. З 21.09. по 25.09.2015 року у школі пройшов Тиждень партизанської слави, в  рамках якого відбулися наступні заходи:

Ø уроки Мужності у 1-11 класах:

-         «Партизанський рух і       підпільна боротьба на Миколаївщині у роки Великої Вітчизняної війни»;    

-         «Партизани другої світової»;    

-         «Вклонімося і мертвим, і живим»

Ø організовано пройшов показ художніх та документальних фільмів у 5-11 класах про підпільно - партизанський рух у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років;

Ø відбулася бесіда - зустріч у шкільній бібліотеці «Історична роль подвигу молодіжних підпільників» з учнями 10 -11 класів (до річниці з Дня створення підпільної молодіжної організації «Молода Гвардія»).

 

На виконання  Указу Президента України від 19 жовтня 2012 року № 604/2012 «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників» з 19.10 по 23.10.2015 року проведено Тиждень Пам’яті, в рамках якого пройшли наступні заходи:

 • уроки Мужності у 1-11 класах: «Річниця визволення України  від фашистських загарбників»;
 • науково-теоретична конференція для 10-11 класів  «Оборона, визволення України: скрижалі пам'яті» (Ликова В.І., Сорочан О.М., Женжеруха Л.В.);
 • проведено  конкурс малюнків, бойових листівок у 1-4 класах, присвячених річниці визволення України  від фашистських загарбників;
 • покладання квітів на могили, до пам’ятників і пам’ятних місць і загальних місць захоронення Казанківського району.

 

Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу учнів школи, головною метою якого є набуття молодими громадянами соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави. Саме тому учні та вчителі  Казанківської загальноосвітньої  школи  І – ІІІ ступенів №1 залучилися до патріотичної акції «Зігрій солдата» і зібрали 1160 грн. Вони  були передані  нашому колезі, Полякову Віталію Олександровичу, який перебуває у складі 58 окремої мотопіхотної бригади, виконуючи свій патріотичний обов’язок.

Відбулися зустрічі учнів школи з учасниками антитерористичної операції на Сході України, нашими земляками: Сіротіним Михайлом Олеговичем, Ваніним Дмитром Анатолійовичем, Крохою Віталієм Івановичем, Парнаком Вадимом Георгійовичем. Під час зустрічей їм  були передані обереги, які діти зробили своїми руками.

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-2014 роках, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. 

З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи у школі пройшли заходи під гаслом «Вільні творять майбутнє», на яких діти мали змогу переглянути відеоролики, презентації, декламували вірші про Україну, брали участь у конкурсах патріотичних листівок «Моя Україна». 

У центральній районній бібліотеці 20 листопада для старшокласників загальноосвітніх шкіл селища проведено інтелектуальний конкурс на знання історії, культури та традицій своєї країни під назвою «Україна незборима зроду – то душа великого народу!».

У конкурсі взяли участь чотири команди, кожна з яких мала свою назву: «Патріоти» - Казанківська ЗОШ №4, «Хортиця» - Казанківська 3ОШ №1, «Українці» - Казанківська гуманітарна гімназія та «Сильні духом» - Казанківська ЗОШ №2. Змагання проходило за такими етапами: інтелектуальний; кращий кліп на тему: «Майбутнє України». Наша команда посіла  ІІІ місце.

Пам`ять – нескінченна книга, у якій записано і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашу історію вписано кривавим і чорним. Особливо вражаючі сторінки, де смертельним шрифтом викарбовані слова: голод, голодомор.

 На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору в Україні 27.11.2015 року біля пам’ятного знака жертвам голодомору селища Казанка відбувся мітинг-реквієм «Людської пам’яті мости…» за участюнаших старшокласників.  

9 листопада, у день Преподобного Нестора - Літописця ми відзначаємо День української писемності та мови. І це закономірно. Адже українська земля народила сина, який усвідомлював значення всього, що відбувалося на ній, прагнув зберегти національну пам'ять з вірою в те, що її не розгублять, а примножать нащадки. Саме він стояв біля витоків української писемності, збирав відомості про походження свого рідного Києва, його засновників , розповідав про події, що відбувалися на його очах. 
         У нашій школі з 09.11. по 13.11.2015 року пройшов Тиждень української мови «Чистота мови – чистота душі», присвячений Дню української писемності та мови. В рамках Тижня відбулися наступні заходи:

 • тематична лінійка «День української писемності» ;     
 • народознавча хвилинка «Без рушників немає України, як без любові і життя немає»;
 • конкурс малюнка «У світі казки чарівної» 1-5 класи;
 • конкурс на  кращого декламатора поезій про рідну мову.

Проведено свято рідної мови  «Ти – наше диво калинове…» (1-4 класи) , метою якого було  ознайомити учнів з виникненням писемності; показати красу і багатство мови, довести, що рідна мова – це духовна святиня.

У грудні 2016 року в школі проведено Місячник оборонно – масових робіт, присвячений роковинам Збройних Сил України. В рамках місячника відбулися наступні заходи:

 • уроки Мужності у 5-11 класах, присвячені Дню Збройних Сил України з запрошенням учасників АТО;
 • брейн – ринг «Істрія та традиції українського війська» (11 клас, Сорочан О.М.);
 • диспут «Як я розумію особисту відповідальність за захист Батьківщини?» (10 клас, Женжеруха Л.В..);
 • районний конкурс, присвячений Дню Збройних Сил України (учні 11 класу, керівник Пашков Ю М);
 • конкурс малюнків «На захисті Вітчизни», присвячені Дню Збройних Сил України (1-4 класи);
 • іде збір інформації для створення постійно діючої виставки літератури у шкільній бібліотеці «Український солдат - головний вершитель долі держави », присвяченої участі у бойових діях на Сході представників району.

 

19 лютого 2016 року в центральній районній бібліотеці для старшокласників загальноосвітніх шкіл селища за участі заступника голови райдержадміністрації  В. Притуленка пройшов інформаційний захід «Небесну Сотню, Господи, прийми!, в якому прийняли участь 10-11 класи нашої школи.

Під час заходу його учасники переглядали відеоінформацію, слухали пісні у виконанні учасників художньої самодіяльності районного Будинку культури, записи українських артистів, читали вірші, а також разом  у молитві промовляли слова за Україну, мир і спокій. 

Кожної весни на початку березня в нашій країні вшановують пам'ять Великого Кобзаря, геніального сина України – Тараса Григоровича Шевченка. В цьому році ми відзначаємо 202-у річницю від дня народження поета, мислителя, пророка національного відродження в Україні.

 З метою популяризації його творчої спадщини, активізації патріотичного виховання, пов’язаного з іменем видатного митця у Казанківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 10.03.2016 року  відбувся загальношкільний захід «Тарас  Григорович  Шевченко –

великий син України», присвячений річниці від дня народження поета.

Мета якого: розширити знання учнів про життя і творчість Т.Г.Шевченка; сприяти вихованню національної самосвідомості учнів; формувати у дітей уміння працювати в команді; розвивати здатність до взаємодії; формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання читати твори Т.Шевченка; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати творчі здібності дітей, музичний слух, почуття ритму; виховувати любов до національної культури, прагнення бути справжніми українцями; виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія – Тараса Григоровича Шевченка.

Захід було проведено у формі  уявної подорожі Шевченківськими дорогами.

Відбулася презентація малюнків учнів 1-5 класів:

«Садок вишневий коло хати…»

«Пливе човен по Дунаю один за водою…»

«Тече вода з-під явора»

«Зацвіла  в долині червона калина».

 

8 травня 2016 року, у День пам’яті та примирення, учні 9-11 класів нашої школи колоною з символічними червоними маками на грудях, лампадками пройшли свічковою ходою центральною вулицею селища до меморіального комплексу загиблим воїнам у роки Другої світової війни, щоб віддати данину пам’яті всім тим, хто поклав своє життя та здоров’я на вівтар Перемоги. Слова вдячності на адресу ветеранів звучали від молоді – Нікіфорової Тетяни та Дяченко Анастасії.

Присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих.

Кожен із присутніх поставив лампадку на знак  вшанування пам’яті про загиблих.

Сімдесят один рік… Все далі відходять грізні та важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам'ять про тих, хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів.

9 травня  Казанківщина відзначила День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Наші учні 2-11 класів та педагогічний колектив взяли участь у святкуванні цієї дати. Діти були задіяні у літературно – музичній композиції біля меморіального комплексу: Кагдін Дмитро, Грицай Єлизавета, Грицай Олена, Рязанова Єлизавета, Дашковський Олександр, Пихтіна Софія, Москалик Катерина, Андрійчук Оксана.       

У школі працювали  класні волонтерські  загони учнів 5-11 класів з надання соціально – побутових послуг одиноким непрацездатним громадянам у рамках загальношкільної акції «Молодь – людям похилого віку!»

Волонтери старших класів весь час доглядали територію  біля пам’ятника Васляєву Володимиру Олександровичу -  учасника визволення Миколаївщини, міста Миколаєва та селища Казанка від німецько-фашистських загарбників в березні 1944 року.

З метою формування основ національних та загальнолюдських цінностей, умінь та навичок підтримки й збереження міжособистісної злагоди, моральних якостей, розуміння особистих, родинних, громадянських цінностей, засвоєння сімейних, родинних та суспільних цінностей у школі пройшли наступні заходи:

 • з 28.09. по 02.10.2015 року  - Тиждень  «Ціннісного ставлення до людей», в рамках якого проведено виховні години у 1- 11 класах, присвячені Міжнародному Дню громадян похилого віку  та Дню ветерана:

-   «Не старіють душею…»;

-   «Поважаємо старість!», з метою виховання шанобливого і гуманного ставлення учнівської молоді до громадян похилого віку, ветеранів війни та праці.

 • доброчинна акція «Велика скринька добра»  (збір речей дітям з родин, які прибули з м. Донецька);
 • Засідання шкільного Парламенту БІНОМу «Як  ми можемо допомогти іншим».

Під час Тижня  толерантності (з 16.11. по 20.11.2015 року)  по класах проведено уроки толерантності: «Толерантність –врятує світ» та тренінгові заняття «Спілкуємось толерантно» (5-9 класи).

Шкільний психолог Жученко О.М. організувала у 8-11 класах  годину психолога на тему «Толерантне спілкування», а у  1-4 класах проведено конкурс плакатів «Толерантна особистість».

Важливим аспектом діяльності школи  є робота щодо запобігання протидії торгівлі людьми. Проблема торгівлі людьми дуже близько стоїть до таких проблем, як наркоманія та підліткова безпритульність. Тому класні керівники 1- 11 класів та шкільний психолог Жученко О.О.  приділяють велику  увагу їх профілактиці в молодіжному середовищі.

Найвищою цінністю будь – якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека. Реалізація  соціальних ініціатив Президента України вимагає чіткої, цілеспрямованої та злагодженої роботи задля соціального забезпечення та підтримки осіб, що опинилися у важких життєвих обставинах. Життєве неблагополуччя може бути спричинене різними факторами, зокрема перебування людини у ситуації торгівлі людьми або ж у зв’язку із вчиненням насильства в сім’ї.

    З 25 листопада по 10 грудня в Україні, в нашій школі зокрема, проходила акція «16 днів проти насильства».

    Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У рамках акції проведено наступні заходи:

 • єдиний урок ґендерної грамотності «Ми різні, але ми рівні» (1-11 класи);
 • Години спілкування, бесіди для учнів 1-4 класів: «Добре і погане у вчинках хлопчиків і дівчаток», «Протидія експлуатації дитячої праці в Україні»;
 • Години спілкування, бесіди для учнів 5-11 класів: «Хлопчачий чи дівчачий світи: схожі чи різні?», «Цінності ґендерної рівності», «Рівні можливості в отриманні професії»;
 • Конкурс малюнку «Мати та батько: на кого бути схожим?»;
 • Батьківський всеобуч: «Сучасна сім’я – рівні права і можливості», «Обов’язки батьків по вихованню дітей» (1-4 класи)

Шкільним психологом Жученко О.О.  проводилась діагностика взаємостосунків у класних колективах як фактор попередження психологічного та фізичного насилля між дітьми, діагностика дитячо-батьківських стосунків, проводяться профілактичні бесіди з батьками і дітьми, індивідуальні консультації, відвідування батьків вдома.

Учні Казанківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1 у березні 2016 року підтримати проект Благодійного фонду «Сильні Духом» та сприяли проведенню благодійної Акції « Назустріч Мрії» з метою збору коштів для підтримки програм, що проводить МБФ «Сильні Духом» для тяжкохворих дітей.

Колектив школи сприяв проведенню у  школі благодійного тижня, символом якого став ЖОВТОГАРЯЧИЙ МЕТЕЛИК , якого діти виготовили своїми руками . Під час Акції зібрано 1117 грн. Гроші перераховані на рахунок МБФ «Сильні Духом» для тяжкохворих дітей.

У квітні - травні 2016 року проведено благодійну акцію «Від серця до серця», під час якої зібрано та перераховано  на благодійний рахунок 1 237 гривні для придбання обладнання для обласної дитячої лікарні.

 

З метою формування в учнів поняття єдності з природою, відповідальності за стан її збереження, залучення школярів до громадської діяльності, спрямованої на захист оточуючого середовища, знань про сучасні проблеми екології, розуміння кожним учнем найголовнішої  проблеми людства – проблеми виживання, яке стосується не тільки людей, а й кожної істоти на Землі,з учнями проведено заходи:

 • виховні години на тему:
 • «Чи збереже людина природу?»  (5-8 класи);
 • «Зміни стиль поведінки – допоможи природі»  (9-11 класи);
 • «Жити у злагоді з природою» (1-4 класи);
 • конкурс природоохоронного малюнка «Еколого - економічні проблеми природи і людства»;
 • ділова гра «Природа - наша мати, треба її оберігати»  (9-ті класи);

 

 • трудові екологічні десанти з покращання та благоустрою прилеглої до школи території;
 • вікторина «Природа в прислів’ях, загадках, приказках та віршах» (1-4 класи);
 • участь у щорічній Всеукраїнській природоохоронно – пропагандиській акції «ПЕЛІКАН РОЖЕВИЙ — Птах 2015 року»
 • пізнавальна гра « Аптека бабусі Медуниці» (5 класи.);
 • конкурс малюнків «Барви осені» (1-7 класи.), «Зимові візерунки» (1-7 класи);
 • конкурс новорічних екібан «Хай ялинка живе!» (1- 4 класи) .

 

Команда школи «Екологи» взяла участь у районному екологічному фестивалі – конкурсі і посіла ІІІ місце.

 

З метою  формування вмінь відчувати та розуміти художні образи, розвивати художньо-естетичний смак, культуру мислення та поведінки, навички  виконувати творчі завдання, потребу в спілкуванні з мистецтвом як основи естетичного виховання і художнього сприйняття дійсності для учнів школи проведено:

 • святкова лінійка «Срібний дзвоник кличе в клас»;
 • концерт до Дня учителя «Учителеві жовтень посміхається»;
 • конкурси малюнків та плакатів «Я маю право на…», «Землю сонце прикрашає, а людину – праця», «В здоровому тілі – здоровий дух», «Барви осені», «Зимові візерунки», «МИ проти СНІДу»;
 • шоу-програма «Ну-мо, козаки!»;
 • День Святого Миколая – свято несподіванок;
 • дитячі новорічні ранки у 1- 7 класах «Світ новорічних фантазій»;
 • новорічний вечір старшокласників «Новорічна фабрика зірок»;
 • виставка робіт шкільних народних умільців до Дня селища.

30 жовтня на Казанківщині пройшла обласна соціально-культурна акція «Є хліб, є й життя!», присвячена 25-й річниці Незалежності України. Наша школа урочисто запросили на добру й щиру розмову прибулу делегацію. У фойє школи гостей  радо стрічали учні в українських костюмах та вручили директору департаменту освіти Аллі Веліховській духмяний коровай.

15.04.2016 року в районному Будинку культури відбувся фінальний етап районного конкурсу дитячих і юнацьких команд КВК «Сміхобум», в якому взяли участь дві команди загальноосвітніх шкіл району: «Леді та джентльмени» Казанківської ЗОШ №1 та «Шкільна тусовка» Веселобалківської ЗОШ.

 За результатами конкурсу ми вибороли І місце.  Голова райдержадміністрації Ольга Жорова привітала переможців конкурсу: «Як приємно дивитися на усміхнені обличчя дітей. Ви – молодці, ви – розумні. Я горда тим, що на Казанківщині є така талановита молодь». Ольга Анатоліївна  вручила переможцям мультимедійний проектор.

 А 14 травня у м. Баштанка відбувся відбірковий огляд фестивалю дитячої та молодіжної творчості «Арт Мікс», на якому Казанківщину представила команда КВК Казанківської ЗОШ №1 «Леді та джентльмени». Наші учні посіли ІІ почесне місце.

02.05.2016 року вже другий рік на Казанківщині на площі біля районного Будинку культури проходить районний благодійний  ярмарок «Золоті дзвони Великодня» , у якому активну участь взяли учні і педагогічний колектив школи.

  До продажу було представлено багатий асортимент святкового товару: авторські прикраси в різних жанрах і стилях, оригінальні Великодні подарунки, запашні паски, кулінарні ласощі…

06.05.2016 року наші учні: Нікіфорова Тетяна, Дяченко Анастасія, Ванін Ярослав,  взяли участь у районному виховному заході «Зустріч молоді з трьома поколіннями захисників»

Дуже важко підібрати слова, щоб передати всю ту атмосферу, яка панувала на цьому заході: зустрічі молоді з трьома поколіннями захисників України: учасниками Другої світової війни, воїнами-інтернаціоналістами та воїнами антитерористичної операції на Сході України.

З метою формування поняття та уявлення про важливість праці в житті людини, уявлення про типи професій, вміння й навички самообслуговуючої праці, поваги до людини праці, почуття відповідальності, вимогливості до себе, дисциплінованості, старанності, наполегливості, потреби до праці та поняття професійного самовизначення проведено:

 • закріплення шкільної території за класами з метою підтримки її в належному стані;
 • відкриття «Книжкової лікарні» у шкільній бібліотеці;
 • огляди - рейди  перевірки стану збереження підручників;
 • години спілкування «Подорож у світ професій» (1-4 класи), «Слава рукам трудівничим» (5-6 класи.), «Обираєш професію – обираєш долю» (7-8 класи)
 • гра-бесіда «Бджілка мала, але й та працює» (1-2 класи);
 • гра - мандрівка «Професія моїх батьків» (5-6 класи);
 • конкурс малюнків «Землю сонце прикрашає, а людину – праця» (1-4 кл.);
 • акція «Збережемо книгу» (1-8 класи);
 • майстерня Діда Мороза (1-5 класи).

 

В наше сьогодення вибір професій -  завдання досить складне й серйозне.

 Для  кожної молодої людини вибір професії – друге народження, яке багато в чому визначає подальшу долю. Важливо, щоб учнівська молодь була готова до цього відповідального кроку.

 З метою формування в учнів об’єктивного підходу до професійного вибору 19 жовтня 2015 спеціалісти Казанківського центру зайнятості провели профорієнтаційний урок у нашій школі, який проходив у формі відкритого діалогу. Наталя Володимирівна Довбенко ознайомила старшокласників із послугами, які Казанківський районний центр зайнятості надає молоді. Також пройшло тестування на визначення професійної спрямованості учнівської молоді.

 У ході ігор під час профорієнтаційного уроку виявилося, що більшість учнів вже визначилася з власним професійним майбутнім. Таким учням Наталя Володимирівна порадила детальніше ознайомитися з професіограмою обраної професії, де прописані усі вимоги, навички та здібності спеціаліста цього фаху.    

 Першим помічником старшокласників, який допоможе дізнатися про професіограми різних професій, є профорієнтаційний термінал, який функціонує у фоє нашої школи під гаслом «Живи і працюй в Україні!».

Начальником управління Пенсійного фонду України в Казанківському районі М. Королюком проведено зустріч з учнями 11 класу щодо легалізації трудових відносин, надання послуг в електронному вигляді через офіційний ВЕБ-портал Пенсійного фонду України, запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

З метою розуміння громадянами необхідності легалізації трудових відносин 25 вересня 2015 року на площі біля центрального ринку селища Казанка управлінням Пенсійного фонду України в Казанківському районі за участю учнів 11 класу нашої школи  була проведена флешмоб акція.

  Підтримали флешмоб акцію своєю присутністю перший заступник голови Казанківської районної державної адміністрації В. Коніщук, начальник УСЗН Казанківської РДА В. Перчиць, голова Казанківської районної профспілкової організації працівників АПК В. Сімак, начальник агропромислового розвитку Казанківської РДА  Л. Ляховська, представники селищної ради.

 

З метою формування основ духовно-морального та фізичного розвитку особистості, вміння цінувати себе як унікальну й неповторну особистість, вміння уникати негативного впливу шкідливих звичок, визначати свій соціальний статус у соціальній групі, уникати конфліктних ситуацій та конструктивно впливати на них, коректувати та регулювати власну поведінку з учнями школи проведено:

 • Місячник безпеки руху у рамках  Всеукраїнського рейду «Увага! Діти - на дорозі!» за розробленим планом, а саме:
 • 02.09.2015 року була проведена загальношкільна лінійка «Ми за безпечний рух на дорогах»;
 • згідно плану заходів 04.09.2015 року відбувся Єдиний урок з правил дорожнього руху у 1-9-х класах за участю членів шкільного загону Юних інспекторів дорожнього руху (керівник Костенко О.С.).

Під час проведення уроку учні 10-11-х класів нагадали молодшим школярам про основні правила безпечного руху транспорту та пасажирів з використанням наочного стенду «Твій друг – безпечний рух!», розповіли про небезпечні ситуації, які виникають на дорогах  за участю школярів, та ознайомили зі схемою безпечного руху до школи;

 • по класах класними керівниками 1-11 класів проведено профілактичні бесіди з метою попередження нещасних випадків на дорогах та інструктажі з правил дорожнього руху;
 • було оголошено  конкурс малюнків для 1-4 класів «Мій безпечний маршрут від дому до школи», для 5-8 класів: «Діти. Дорога. Безпека». По завершенню конкурсу, організовано виставку дитячих малюнків з безпеки дорожнього руху;
 • комісією «Інформація» шкільного парламенту БІНОМ виготовлено спеціальний випуск шкільної газети «Спалах», в якій розповідається про роботу, яку було проведено у школі в рамках Всеукраїнського рейду «Увага! Діти - на дорозі!» та розроблено і випущено буклет для молодших школярів «Правила дорожнього руху».
 • З 30.11.2014 по 04.12.2015 рокуу школі пройшов Тиждень антиалкогольної та антинаркотичної пропаганди,  в рамках якого відбулися наступні заходи, а саме:
 • виховні години у 1- 11 класах  до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДОМ:
 • «Знати, щоб жити»;
 • «Об’єднаймось заради безпеки, об’єднаймось проти СНІДу!»;
 • «ВІЛ/СНІД та репродуктивне здоров`я»
 • «уроки доброти» на тему: «Дивіться на нас, як на рівних» (1-4 класи);
 • оформлено  виставки книжок у шкільній  бібліотеці «Шкідливі звички, до чого це веде?».

Вчителем основ здоров’я Костенком О.С. проведено відеолекторій «Діти та молодь проти наркоманії» (8 – 11 класи)

11.12.2014 року з учнями 9 класу (кл.кер. Головіна Н.А.) шкільним психологом Жученко О.О. проведено засідання «круглого столу» з питань попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми.

         На засіданні були присутні:

·                   Фалій В.О. – старший оперуповноважений КМСД старший сержант міліції;

·                   Єна Л.В. – начальник служби у справах дітей Казанківського РДА;

·                   Головіна Н.О. класний керівник 9-б класу.

Питання, які розглядались під час «круглого столу»:

1.                Насильство – як гостре соціальне явище;

2.                Попередження насильства в сім’ї, проведення заходів з питань протидії насильства щодо жінок, чоловіків і дітей в Казанківському районі;

3.                Проблеми насильства серед неповнолітніх;

4.                 «Торгівля людьми – міф чи реальність»;

5.                «Мозковий штурм».

 

Здоров’я - це найцінніший скарб, який треба берегти. Тому з метою популяризації та пропаганди серед молоді здорового способу життя, запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі, виявлення та підтримки талановитої молоді на базі районного Будинку культури 08 квітня 2016 року відбувся районний фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров’я».  

 За умовами фестивалю кожна команда-учасниця презентувала літературно-музично-спортивну міні-композицію, плакат та фотографію на тему пропаганди здорового способу життя. Члени журі оцінювали оформлення й оригінальність, рівень виконавчої майстерності, режисури, дотепність, почуття гумору, вокальні, хореографічні, спортивні здібності.

За підсумками фестивалю команда Казанківської ЗОШ №1посіла ІІІ місце.

        

На виконання Комплексної програми профілактики злочинності, Комплексної програми профілактики правопорушень у школі проведено певну роботу:

 • розроблено план заходів щодо запобігання злочинним проявам в учнівському середовищі;
 • виявляються учні, схильні до скоєння правопорушень, та заповнюється банк даних на таких підлітків;
 • працює рада з профілактики правопорушень;
 • зустріч із працівниками соціальної служби. Бесіда з переглядом фільму «Гендерна нерівність»;
 • проведено Всеукраїнський Тиждень права (з 07.12. по 11.12.2015 року), в рамках якого:
 • виховні години «Порушення прав в казках» (1-2 класи); «Наші права – щасливе дитинство» (3-4 класи); «Права дитини понад усе» (5-6 класи);  «Пустощі та кримінальна відповідальність» (7-11 класи);
 • конкурс малюнків «Я маю право на…» (1-4 класи)
 • правовий тренінг «Як не стати жертвою злочину». Перегляд презентації «Мої права» (10 клас);
 • «Світ права» - знайомство з основами права  8-класників. Перегляд презентації «Мої права»;
 • зустріч з працівниками правоохоронних органів на тему «Поведінка і закон» (9-11 класи);
 • Єдиний урок права «Права людини з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини» (2-11 класи);
 • вікторина «Чи знаєш ти свої права?» (5-6 класи).

   У школі створена і діє рада з профілактики правопорушень. В першому семестрі відбулося 4 засідання.  Постійно ведеться робота з попередження расизму, виховання толерантного відношення до людей. На засіданнях Ради розглядались випадки порушення  поведінки учнями, схильними  до порушень  дисципліни, пропусків занять без поважних причин.

 Радою профілактики школи практикувались такі засоби впливу:

- винесення попередження про відповідальність за навчання та виховання дітей  батькам,

- винесення  попередження за противоправну поведінку учнів,   

  Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнів, за успішністю знань, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, обстежують умови проживання дітей в сім’ї, вивчають характер та  прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми девіантної поведінки, зустрічаються з учнями та їх батьками за місцем мешкання, проводять роботу по залученню учнів в гуртки та секції за інтересами, залучають до роботи у класі та в школі.

З метою профілактики порушень дисципліни, пропусків занять без поважних причин у 5-8 класах ведуться щоденники обліку дисципліни на уроках, відвідування уроків кожним учнем класу. Записи у щоденниках аналізуються,  а учні, схильні до пропусків занять без поважних причин, до порушень дисципліни та правил поведінки у школі, викликаються  на бесіди до адміністрації школи.

 Важливе місце у системі профілактики правопорушень серед учнів відводиться роботі з батьками. Класні керівники проводять роботу з батьками і дітьми щодо оздоровлення сімейних відносин. У вересні – грудні 2015 року класними керівниками були відвідані  неблагонадійні сім’ї за місцем проживання, обстежені їх житлово-побутові умови, надані педагогічні консультації. Класними керівниками постійно здійснюється психологічно-педагогічний супровід та контроль цих сімей.

    Питання роботи школи з профілактики дитячої бездоглядності та попередження злочинності серед неповнолітніх розглядалися на засіданнях МО класних керівників:

 • вересень 2015 року  -  Про контроль за станом відвідування учнями     навчальних  занять;
 • жовтень 2015 року   -  Про організацію профілактичної роботи щодо  правопорушень серед учнів
 • листопад 2015 року  -  Про роботу профілактичної Ради у школі
 • грудень   2015 року   -  Про результати виховної роботи у школі   щодо  профілактики правопорушень серед учнів  

У 2015 – 2016  навчального року  активно діяло і  методичне об’єднання класних керівників. Були проведені засідання, на яких розглянуто такі питання:

 • Особливості організації  виховного  процесу  в 2015 – 2016навчальному році.  Планування виховної роботи у школі. Огляд сучасної літератури з питань виховання.
 • Батьківський комітет класу і його роль у співпраці батьків, учнів та класного керівника.
 • Основна мета і функції виховної години.
 • Інформація  про нормативні документи на допомогу класному керівнику.
 • Сучасні підходи до проведення класних годин.
 • Інтерактивні форми виховання.
 • Правовиховна  робота класного керівника.
 • Урізноманітнення форм роботи з питання збереження життя та діяльності дітей.

Поряд із традиційними формами роботи з громадянського виховання значне місце посідає шкільний парламент, як форма учнівського самоврядування.

На початку навчального 2015 – 2016року загальними зборами була обрана рада шкільного парламенту БІНОМу на чолі з президентом – Нікіфоровою Тетяною та заступником – Коптєвим Микитою, складено план роботи на рік. Один раз на місяць проводилося засідання ради.

Поле дії учнівського самоврядування – забезпечення порядку, організація чергування в школі, класних кімнатах, дозвілля на перервах, проведення загальношкільних лінійок, виставок, контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, організація роботи щодо збереження шкільного майна, підручників, благоустрою території школи, участь в гуртках, секціях, підготовка та проведення конкурсів свят. І можна сказати, що члени БІНОМу справлялися зі своїми дорученнями на відмінно.

 В районному Будинку культури 26 лютого 2016 року було проведено районний конкурс на кращого лідера учнівського самоврядування «Лідер року». Казанківську загальноосвітню школу І – ІІІ ступенів №1 представляла Грицай Олена голова комісії «Гарт» шкільного парламенту «БІНОМ»

Під час першого завдання конкурсу «Лідери про лідерство» була представлена відеоробота, яка представляла  учнівське самоврядування нашої школи.

Другим завданням «Моя позиція лідера» Олена мала змогу спробувати себе у ролі очільника районну, області  і дала декілька цікавих творчих порад дорослим.

І на завершення - третє завдання - презентація портрету лідера, Олена разом з групою підтримки продемонструвала своє вміння у вокалі та хореографії.

Лідери шкільного парламенту БІНОМ Грицай Олена та Ванін Ярослав були нагороджені цінними подарунками та Грамотами від Казанківської селищної ради 03.06.2016 року.

Підсумовуючи, слід зазначити, що всі вихованці школи протягом року були задіяні в навчально-виховному процесі, мали доручення, були залучені до роботи гуртків, спортивних секцій, музичної школи та танцювального колективу «Дивоцвіт».

Заступник директора з виховної роботи:                       Замрій С.В.

Переглядів: 6002 | Додав: Світлана_Вікторівна | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Наш відеоканал
Офіційний відеоканал Казанківської ЗОШ №1
Офіційний відеоканал Казанківського
ЗЗСО І-ІІІ ст. №1
Ми в Facebook
Офіційний відеоканал Казанківської ЗОШ №1
Офіційна сторінка в соціальній мережі Facebook Казанківського
ЗЗСО І-ІІІ ст. №1
Президент школи
Сторінка президента школи
Сторінка президента Казанківської
ЗОШ І-ІІІ ст. №1
Пошук
Форма входу
Календар
«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Казанківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 © 2018